
Vattenkittel med vissla 2 liter, rostfritt stål
Med Mareld vattenkittel 2 liter kan du koka upp vatten direkt på spisen, vilket om du har en induktionsspis ofta går fortare än i en vattenkokare. Självklart kitteln även på andra värmekällor, som halogen eller gas.
Kitteln är tillverkad av rostfritt stål, med en aluminiumkärna för maximal värmefördelning. Handtaget är värmeisolerat, så att du inte behöver oroa dig för att bränna dig när du slår upp vatten. När vattnet kokar så visslar kitteln högt, så att du inte missar det.
Mer information om Vattenkittel med vissla 2 liter, rostfritt stål
Madeleine
en månad sedan
Oksana
två månader sedan
Den pipkittel jag beställde på er hemsida levererades mycket snabbt till mig. Den var väl förpackad så det fanns inga skador. Den piper mycket högt. Jag gillade också dess fina, kompakta utseende och tjocka metallbotten, vilket ger hopp om långvarig användning. Allt som allt är jag mycket nöjd med köpet av denna kittel.
Rune
två månader sedan
Mycket nöjd 👌🤗
Annika
två månader sedan
Rikka Frøyen
två månader sedan
Mycket nöjd, används dagligen.
Arsalan
fyra månader sedan
Den är värd pengarna, den är fin, jag är väldigt nöjd med den.
Eva
fyra månader sedan
Vi är mycket nöjda med vattenkitteln Mareld! Toppen att den visslar och snygg design dessutom!!
Ib Refslund
fyra månader sedan
Kris
fyra månader sedan
Perfekt liten vattenkokare till min stuga! Exakt som beskrivet.
Birgitte
fyra månader sedan
Härlig vattenkokare, enkel beställning och fin leverans! Mycket nöjd.

