
Non-stick-nät för NOD Dehydrator, 4-pack
Set om fyra NOD non-stick-nät för torkugn. Med non-stick-näten kan du torka mindre råvaror, som annars riskerar att ramla ner i din torkugn. till exempel små bär, örter eller svamp och frukt i tunna skivor. När ingenting fastnar blir själva lagret i torkugnen också enklare att göra rent. Näten bör diskas för hand med varmt vatten och diskmedel.
Mer information om Non-stick-nät för NOD Dehydrator, 4-pack
Inga
två månader sedan
Mycket bra nät till torkugnen. Men VÄLDIGT dåligt att jag tvingas köpa 4 nät när jag bara behöver 2! Vad ska jag göra med de andra 2? Kasta i restavfallet???Har ni ingen klimatpolicy?
Brittis
två månader sedan
Fick upp dessa som tillval till den svamptork jag just köpt, tyvärr passade inte tillvalet min maskin. Dåligt att få upp tillval som är till något annat.
Ann-Charlott
fyra månader sedan
Jag använder non-stick-näten för att det är ett praktiskt sätt att hålla torken ren och att inget smått faller igenom. Oftast räcker det att skölja av non-stick-näten när jag torkat äpple eller svamp.
Stefan
elva månader sedan
Grymt bra när man torkar kryddor o även kött

